МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

щодо проведення обласного фестивалю-виставки методичних розробок для закладів дошкільної освіти

 «УКРАЇНА – РІДНИЙ КРАЙ: БАТЬКИ ЗАВЖДИ ПОРУЧ»

 

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 Ці методичні рекомендації визначають порядок проведення обласного фестивалю-виставки методичних розробок для закладів дошкільної освіти (далі - ЗДО) «Україна – рідний край: батьки завжди поруч» (далі – Фестиваль).

Участь у Фестивалі є суто добровільною справою педагогічного працівника. Батьки залучаються до участі у спільних розробках за власним бажанням.

Перебіг та підсумки заключного етапу Фестивалю буде висвітлено на сайті кафедри дошкільної освіти комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради (далі КЗ «ЗОІППО» ЗОР) та узагальнено наказом Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації.

 

2. МЕТА І ЗАВДАННЯ ФЕСТИВАЛЮ

Метою фестивалю є: популяризація діяльності ЗДО з формування духовних цінностей у взаємодії педагогів з батьками вихованців; висвітлення традицій родинного виховання; активізація патріотичного виховання в освітній роботі закладів дошкільної освіти й родинах; формування почуття приналежності до родини, зацікавленості традиціями власного роду, народу і держави; виховання любові до малої батьківщини, інтересу до міжнаціонального спілкування у всіх учасників освітнього процесу.

Головна ідея фестивалю - посилити розуміння про те, що патріотичне виховання починається з відносин дорослих з дитиною в родині.

 

 3. ПОРЯДОК І ТЕРМІНИ ПРОВЕДЕННЯ ФЕСТИВАЛЮ

Фестиваль проводиться з 1 березня по 30 квітня 2021 року у три етапи.

 Перший етап (з 1 по 30 березня 2021 року) – організація й проведення районного етапу обласного Фестивалю уповноваженими в управлінні освітою сільських, селищних, міських об’єднаних територіальних громад.  Визначення одного кращого матеріалу одного ЗДО (загальна кількість учасників фестивалю не більше 20, після цього зупиняється прийом заявок), для чого в районах і містах області створюються оргкомітети.

Оргкомітети:

- розробляють план проведення першого етапу фестивалю, сприяють його виконанню;

- розглядають подані матеріали з теми «Україна – рідний край: батьки завжди поруч» і визначають кращі;

-  до 01.04.2021 надсилають на електронну адресу кафедри дошкільної освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР: kdo.zp@ukr.net кращі матеріали, паспорт методичної розробки та заявку учасників районного етапу (додатки 3,4) для їхньої участі в обласному етапі.

Другий етап – до 20.04.2021 р. – прийом матеріалів переможців районного етапу в електронному вигляді (на електронну адресу kdo.zp@ukr.net).

Третій етап – підсумковий. Визначення переможців Фестивалю за результатами оцінювання робіт членами журі (додаток 2), розміщення до 30.04.2021р. кращих матеріалів на сайті кафедри дошкільної освіти.

 

4.       УМОВИ І КРИТЕРІЇ ДОБОРУ МАТЕРІАЛІВ

Заявка на участь у Фестивалі.

Вимоги до оформлення заявки: текстовий файл, у якому зазначається: тема матеріалів, прізвище, ім’я, по батькові педагога (або дані про керівника авторського колективу, або батьків у разі їхньої участі), посада і повна назва закладу освіти за ІСУО, контактний телефон, електронна адреса та  посилання з доступом для перегляду методичної розробки, що завантажена на власному гул диску (додаток 3).

Заявку надсилати на пошту кафедри дошкільної освіти: kdo.zp@ukr.net з назвою теми листа «Україна – рідний край: батьки завжди поруч».

Вимоги до оформлення методичної розробки:

Паспорт методичної розробки повинен містити: тему,  короткий опис проблеми, на вирішення якої спрямовано розробку, мету, завдання та посилання на кінцевий продукт у вигляді: презентації, або відеоролика чи соціального відеоролика (додаток 4 ).

Вимоги до створення наочного продукту розробки:

- презентація (до 15 слайдів, з описом змісту, фотографіями що відповідають темі розробки та коротким описом до них);

- відеоролик (до 7 хвилин, в якому подано фрагменти родинної події або спільного заходу ЗДО з батьками із зазначеної проблематики фестивалю з пояснювальними титрами на початку та завершенні відеоряду, або із закадровим коментарем);

- соціальний ролик (до 5 хвилин, в якому у відеоряді подано нагадування про сімейні і суспільні цінності. Наприклад: відеоряд, що демонструє повагу до членів сімʼї похилого віку, або висвітлення прав дітей, або родинні цінності, традиції народу тощо, і який завершується соціальним зверненням до громадськості на кшталт: «Дорослі, пам’ятайте, що дитина має право на гру, підтримайте її».).

 

5.  ОЦІНЮВАННЯ МАТЕРІАЛІВ.

Матеріали оцінюються за такими критеріями:

- відповідність матеріалу темі номінації Фестивалю, повнота її розкриття;

- власна творча неповторність;

- пізнавальне та виховне значення роботи;

-  рівень якості фото і відеоматеріалів, майстерності авторів;

- якість оформлення роботи;

- природність та невимушеність емоцій, вражень дітей від діяльності, яка зафіксована у матеріалах розробки).

 

 6. ОГОЛОШЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ФЕСТИВАЛЮ Й НАГРОДЖЕННЯ УЧАСНИКІВ

 Переможці Фестивалю нагороджуються грамотами Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації та одержують сертифікат про участь.

 

Оголошення результатів і нагородження переможців Фестивалю відбудеться під час обласного заходу «День дошкілля». Учасники Фестивалю, які не посіли призові місця, нагороджуються грамотами КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради та одержують сертифікат про участь.